Tisk
Deutsche Fassung
English version
EGON SCHIELE ART CENTRUM ČESKÝ KRUMLOV
Široká 71, 381 01 Český Krumlov  |  tel: +420 380 704 011  |  fax: +420 380 711 191
otevřeno: muzejní obchod út - ne 1000 - 1800  | vstupné
Kontakt: office@schieleartcentrum.cz

VÍTEJTE V EGON SCHIELE ART CENTRU

Jiří Kolář: Motýli, 1968
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 11.1.2015 
v neděli 11.1.2015 končí v Egon Schiele Art Centru výstavy

Jiří Kolář (1914-2002)
Ostatky ráje

a

Jiří Sopko (nar. 1942)
Čas v obrazech

Tento poslední den uvedených výstav budou všechny expozice přístupné zdarma;
jako rozloučení s Jiřím Kolářem navíc nabídneme v tento den katalog k výstavě (105 stran, desítky barevných vyobrazení, texty v češtině, němčině a angličtině) s 50% slevou, tzn. za pouhých 70 Kč.

   

 

vstupní hala


ABSURDNÍ POŽADAVEK
Toto je vstupní hala Egon Schiele Art Centra s proskleným výtahem. Už několik měsíců nás firma Schindler CZ , a.s. atakuje nabídkou na "opravu" výtahu, která má spočívat v tom, že do kabiny umístí "dorozumívací zařízení", tedy že z kabiny bude možné telefonovat na jakousi centrálu, která v případě, že ve výtahu někdo uvízne, vyšle záchrannou jednotku; za toto "dorozumívací zařízení" chtějí 22 tisíc a pak měsíční platby ve výši cca 600 Kč.

Tyto výdaje považujeme za zbytečné. Výtah je používán výhradně v tzv. otvírací době, v té době je v domě vždy nejméně osm zaměstnanců, každý z nich v rámci své služby na výtahovou šachtu několikrát za hodinu pohlédne a zároveň pohyb výtahu či hovor cestujících ve výtahu slyší, tzn., že případný "uvízlý" návštěvník by byl okamžitě zaregistrován zaměstnanci. Přesto firma Schindler CZ, a.s. uvedla do protokolu z odborné prohlídky, že výtah není způsobilý provozu pro závadu dle bodu č. 55, což je dorozumívací zařízení. CO TO JE ZA BLBOST?! OPRAVU MUSÍME VYHAZOVAT PENÍZE ZA ZBYTEČNOSTI??! MŮŽETE NĚKDO PORADIT?

   

 

ESAC

KOUZLO SKVOSTNÉ ARCHITEKTURY A UMĚNÍ 
O VÁNOČNÍCH SVÁTCÍCH, NA SILVESTRA I NOVÝ ROK.
 
otevřeno do 11.1. / denně kromě pondělí / od 10 do 18 hod

   

 

Street art v hradební ulici
street art v HRADEBNÍ ULICI

Denně 0 - 24 hodin lze nalézt díla autorů AA/Artur Magrot a Alessandra Svatek, Aleš Novák, Tets Ohnari, Toy_Box, PRINZGAU/podgorschek, Roman Týc, EPOS 257, Tomáš Vaněk, Diana Winklerová, Radek Hraby ad. + neznámí umělci.

   
snímání galerie


V rámci projektu GOOGLE ART připravujeme virtuální prohlídku naší galerie

Egon Schiele Art Centrum bylo vybráno pro mezinárodní službu veřejnosti - Google Art Project. V nejbližší době Vás tak budeme moci, stejně jako velká světová muzea (v ČR Národní galerie a Museum Kampa), pozvat k virtuální procházce našimi výstavními sály. V těchto dnech u nás pracuje tým Street View - Special Collects, který s použitím nejnovějších technologií snímá naše výstavní prostory.

Kromě virtuální prohlídky budou součástí internetové prezentace ESAC v platformě Gogole Cultural Institute také výstavy několika vybraných autorů a prohlídka jejich výtvarného díla ve vysokém rozlišení. Celý projekt bude spuštěn začátkem příštího roku.

Google Cultural Institute

   
Karel Valter

Z NÁČRTNÍKU VZPOMÍNEK
DOPORUČUJEME NOVOU AUTOBIOGRAFII KARLA VALTERA

 

Málokdo uměl vyprávět tak osobitě a poutavě jako Karel Valter. S upřímností a humorem dokázal říkat neobyčejná slova o obyčejném životě a sdělovat své zážitky, úvahy i pochyby. V knize se dočtete o životě umělcovy rodiny, o jeho láskách, studiích, přátelích a také o práci v avantgardní umělecké skupině LINIE, která mu ukázala jasný životní a profesní směr. Vzpomínky doprovázejí dokumentární fotografie a autorské snímky Karla Valtra, jeho grafiky, koláže, kresby a obrazy z doby, o které vypráví.  (převzato z knihy)

Kniha je k dostání  v muzejním obchodě Egon Schiele Art Centra za 360 Kč (160 stran; 99 vyobrazení). 

   

Egon Schiele Art Centrum 2011, celkový pohled, foto: Libor Sváček

 

Vedle permanentní dokumentační výstavy o životě a díle Egona Schieleho a výstavy jeho originálních prací jsou celoročně prezentovány výměnné výstavy klasického a současného umění.

Aktivitami jako jsou koncerty a performance, stejně jako provozováním ateliérů pro umělce z východních i západních zemí, Schieleho Centrum významně přispívá k porozumění a kulturní výměně mezi státy.Svatba v domě, Egon Schiele Art Centrum 17.6.2011, foto: Libor Sváček

Vytištěno z webové prezentace Egon Schiele Art Centra Český Krumlov
URL stránky: www.schieleartcentrum.cz/cs/


^nahoru